-
 Ana sayfan Yap 
 Favorilerine Ekle 
 E-Posta 
 Tavsiye Et 
 İletişim 
Bugün : 4 Aralık 2020       


ANA SAYFA

RADYO

RESİMLER

Z.DEFTER

FORUM

SANAL MEZAR

KAN BANKASI

VİDEO

YARİŞMA
Forumdaki Son cevaplar : İnternet Exporer tarayıcınızın başlangıç..(sohop) Resûlullah Çanakkalede..(sohop) Namaz..(sohop) Tarihçe..(sohop) Allah’a yönelmek..(sohop) MUHAMMEDİN DÜĞÜNÜ VAR CENNETTE..(yusufdogan) Son Bir Türk Kahvesi..(alimutlu) Salyazınin tarihçesi..(sohop) Ağlık Köyü..(sohop) Torul..(sohop)
Sanal mezarlik

 
Ziyareci Defteri
-----------------------------
eraybilgin61

Nazım Tunç'a Allah'tan Rahmet,Geri kalanlara ise Baş sağlığı ve sabırlar diliyorum...
----------------------------
eraybilgin61

SALYAZILI BU KADAR KİŞİ VARKEN HATTA 40 YAŞ VE ÜZERİ PC KULLANANLARI BİLİYORUM.BU SİTEYİ DAHA AKTİF
----------------------------
eraybilgin61

İhsan Meral ve İsmail Merale Allah'tan Rahmet,Ailesine başsağlığı dileklerimle...
----------------------------
alidogan

MERHUM ZEYCAN DOĞAN'A ALLAH C.C 'DAN RAHMET ,YAKINLARINA SABR-I CEMİL NİYAZ EDİYORUM.ALL
----------------------------
alidogan

RAHMETLİ MELEK DOĞAN'A  ALLAH C.C RAHMET EYLESİN.YAKINLARINA SABR-I CEMİL NİYAZ EYLESİN.
----------------------------
fatihyavuz

S.A Değerli dostlar sonunda beldemizde kapandı emeği geçen herkese teşekkürlerimizi bir borç biliyor
----------------------------
sohop

Beldemiz Ahalisinden Vefat eden Tüm Merhum ve Merhumelere Allahtan Rahmet Yakınlarına Sabırlar Diler
----------------------------
sohop

Merhum kardeşim halil'in vefatını duyduğum zaman siteden duyuramadım buradan herkes ten özür dil
----------------------------
alidogan

Merhum Halil Koçak kardeşimize Allah c.c dan rahmet diler,yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederim.
----------------------------
sohop

Merhaba mehmetTunç Erol Tunç sevdiğim bir kardeşimizdi kendisine ALLAH tan rahmetler diliyorum v
----------------------------
:: Mesaj Oku :: :: Sende Yaz ::
 
Menü
 
Salyazi_Reklam

Sizi de Dünya Aleme
Reklam Edelim
 
Resimlerden
Galeriden seçmeler..
Resim Gönder

Erdal bulasıkta
 
Kur'anda ara
Diyanet Meali
Elmalili Y. M.
Yasar Nuri M.


 
Sportif Faaliyetler
 

SPORTİF FAALİYETLER

İl genelinde Merkezde 2, Torul İlçesinde 1 olmak üzere 3 spor salonu, İl Merkezinde 2 stad (biri çim yüzeyli), Kelkit, Şiran, Köse, Torul ilçelerinde toprak zeminli 4 futbol sahası, İl, İlçe, Belde ve Köy Merkezlerinde 16 semt futbol sahası, 14 basketbol sahası, 16 voleybol sahası, 9 çocuk oyun alanı, Zigana Dağı Gümüşkayak Merkezinde 1 teleski ve 2 bayby-lift, 1 kayak evi olmak üzere toplam 68 tesis bulunmaktadır.

İlimizde 23 spor kulübü bulunmaktadır.Bu kulüplerin 6 tanesi kurumlar bünyesinde kurulmuştur.1 tanesi de gençlik kulübü olarak tescilini yaptırmıştır. Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de futbol önemli bir ağırlığa sahiptir. Spor klüplerinin büyük bir kısmını futbol oluşturmaktadır. Gümüşhanespor İlin tek profesyonel spor kulübüdür.Türkiye profesyonel futbol 2.lig A grubunda faaliyetine devam etmektedir.


İlimizde inşaatı devam eden Kelkit İlçe Spor Salonunun bitirilerek hizmete sokulması için yeterli ödeneğin sağlanması, Köse, Kürtün ve Şiran İlçelerimize 500’er kişi kapasiteli spor salonu yapılması, İlçelerimizdeki futbol sahalarının ıslah edilmesi ve oyun alanlarının çimlendirilmesi gerekmektedir.

Sporu teşvik etmek ve gelecek kuşaklara sağlıklı bir nesil yetiştirmek amacıyla il genelinde spor tesisleri sayısını artırmak, Valiliğimizin en önemli hedefleri arasında bulunmaktadır. Bu konudaki tüm girişimler desteklenmektedir.

Avcılık

Yaban ve av hayvanlarının çokluğu çeşitliliği, avlaklarının genişliği mükemmel olan Gümüşhane’de, uzun geçen kış mevsimi, halkın başkaca boş zaman uğraşı da olmayınca, hemen herkesi avcı olmaya avlanmaya itmiştir.Çok küçük yaşlarda başlayan ve tabii olarak gelişen atıcılık ve avcılık sporu halkın temel sporlarından biri olmuştur.Bu nedenledir ki daha 1940 lı yıllarda İlimizde atıcılık takımı kurulmuş ve o yıllarda bir çok başarılar elde etmişlerdir.İlimizde atıcılık faaliyetleri ilk defa avcıların kendilerine ait olan silahlarıyla başlamıştır.Bilehare Belediye ve halkın katkılarıyla temin edilen yivli setli 22 kalibre ve havalı silahlarla eğitimler devam etmiştir.Canca mahallesinde Abbas Yılmaz başkanlığındaki atıcılık İl takımımız, 1946 yılında atıcılık federasyonunca doğu İlleri arasında düzenlenen müsabakalarda : “Doğu İlleri gezginci takım birinciliği” 1949 yılında Beden Terbiyesi genel Müdürlüğünce düzenlenen Türkiye yatarak- çökerek-ayakta yivli silahla atış müsabakasında “ takım halinde 3.lüğü elde etmiştir.O yıllarda Gümüşhane atıcılık takımında yer alan sporculardan bir  kaçı şunlardı; Abbas YILMAZ (Onbaşı), Zikri YILMAZ (İslamın Zikri), Cemal YILMAZ- Ahmet  EREN

1960 lı ve 70 li yıllarda atıcılık ihtisas kulübü eğitim faaliyetlerine devam etmiş  ve yeni silahlarla sporcuları desteklemiştir.


1970 li yıllarda ilk bayan atıcımız Rukiye KARAKELLE havalı silahlarla çeşitli müsabakalarda önemli başarılar elde etmiştir.

Ancak; İl Müdürlüğümüze ait silahlar 1985 yılında başka bir İle aktarılmış, o tarihten sonrada atıcılık faaliyetleri durumu uğramıştır.

İlimizin öncelikli sporlarından biri olan atıcılık faaliyetlerine yeniden canlılık kazandırmak için, 1990 yılında İl bütçe imkanlarıyla 3 havalı tüfek, 4 havalı tabanca ithal edilmiştir.


Artabel Gölleri Tabiat Parkı : (Abdal musa Tepesi)


Torul İlçesi Gülaçar Köyünden geçen Artabel deresi membaında bulunan yörede İl Merkezine yaklaşık 60 km,mesafede irili ufaklı toplam 18 adet krater gölü bulunmaktadır.


Artebel gölleri ve çevresi gerek jeolojik ve jeomorfolik,gerekse flora ve fauna yönünden oldukça zengin kaynak değerlere sahip olmasının yanında peyzaj değerleri bakımından oldukça yüksek bir potansiyele sahiptir.


Saha içerisinde yer alan ve yöreye adını veren on sekiz adet buzul/krater gölünün devamlılığının sağlanması eşsiz manzara güzelliklerinden halkın koruma kullanma dengesi içerisinde faydalanabilmesi ve yörenin gelecek kuşaklara bir miras olarak aktarılabilmesi için “Artabel Gölleri ve Çevresi” 5859 hektarlık bölümü “Tabiat Parkı”olarak ilan edilmiştir.

Her yıl Valiliğimizin organizasyonunda  geniş bir katılımcı kitlesiyle Abdal Musa tepesine trekking sporu düzenlenir. Bu sporun ilgili ve meraklıları 2-3 gün önceden zirvede çadır ve kamplar kurarlar.

DağcılıkGümüşhane İlinin denizden yüksekliği 1100 metredir.Bu rakımda bol oksijen, temiz hava ve bol güneşli iklim, Gümüşhane insanının çok sağlıklı yapar.Arazi yapısı dağlık olan İlimizde insanlarımız dinç dinamik ve sağlıklı olmaktadırlar.


Yöremizde 1100 metrede başlayıp, ortalama 1500-25** metre ile 3082 ve 3321 metreye kadar yükselen dağlarımız ve dorukları dağcılık sporu için çok müsaittir.

Dağlarımız dünya dağcılarının ve dağ turizminin hizmetine sunulmalıdır.Dağcılık  sporunun İlimizde gelişmesi için, gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-dağcılık federasyonunun işbirliğiyle müşterek programlar uygulanmaktadır.

Nitekim 1989-1990  yılları içinde İlimizde biri özel ikisi resmi olmak üzere 3 dağcılık faaliyeti yapılmıştır.1990 yılında “1.Zigana Temel Eğitim Kış ve Çığ Kurtarma Temel Eğitim Kampına” Türkiye’nin muhtelif  bölgelerinde  ayrı ayrı 20 şer dağcı sporcu iştirak etmiştir.federasyonca görevlendirilen dağ öğretmenleri İlimiz dağlarının dağcılığa, kayalarında teknik tırmanışa çok müsait olduğunu raporlarıyla belirtmişlerdir.dağcılık faaliyetlerimiz her yıl belli programlar  çerçevesinde devam ettirilecektir.

Ben İlimizin hemen her dağında tırmanış düzenlenebileceğini belirterek, belli başlı dağların ve dorukların yüksekliklerini vermek istiyorum.

İl merkezinin doğusunda Kuşakkaya Tepesi 1994 m.Batı yönünde  Şahin Kayası 2015 m. (Canca), Aygır Gölü Burnu 2224 m. (Gözeler ve Dörtkonak Köyü) yangın taşı 2102 m.Canca güneyinde Ayliyes tepesi 2329 m. (Alemdar çamlıköy).

İlimizin diğer önemli  dağ dorukları ve yükseklikleri ise: Kotsan dağı geçidi, 2280 m. Kalkanlı (Zigana geçidi) 2032 m. Zigana dağı 2193-2500 m.Kadırga yaylası 2400 m. Deve boynu tepesi 3082 m. (Yagmurdere tarafında), Karadağ 3321 m. (Şiran ve Torul İlçeleri arasında) Gavur dağları arasında Aptalmusa tepesi 3331 m. Ayrıca dağlarımızın bazılarunda doruklarına yakın yerlerde krater ve buzul gölleri ya da akarsularla beslenen ve akarı bulunan irili ufaklı göller vardır.Söz konusu göller ve bu göllerin bazılarında ve bunları besleyen akarsularda sazan ve alabalık ile dağlarda çeşitli av hayvanlarının bulunması, İlimizde iç turizmin ve dağ turizminin ve dağ sporlarının gelişmesi yönünde önemli bir etkendir.


Kayak

Kış mevsiminin uzun geçtiği Gümüşhane’de kayak, spordan çok boş zamanları değerlendirme ve bir eğlence uğraşı olarak ortaya çıktı.Doğuştan kar ve kışla tanışan Gümüşhane çocuğu daha emeklemeye başlarken, kar üzerinde dengeli kalarak yürümeyi de öğrenir.Komşuya çeşmeye, okula, okuldan eve giden çocuk, dairesine giden memur, işine giden esnaf 6 aylık kış süresince karda ve buzda yürümek, düşüp kalkmak kaymak ve mecburen kaymayı öğrenmek zorundadır.

İşte bu şekilde karla iç içe olan İlimizde buna paralel olarak, kış sporu olan kayak önceleri eğlence olarak ortaya çıkmasıyla da 1940 lı yıllarda milli takımlar seviyesinde sporcuların ortaya çıkmasıyla  kayak İlimizde öncelikli spor haline gelmiştir.


İlimizde kayağa olan bu tutkudan ötürü 1939 lu yıllarda Beden Terbiyesi ve Spor Genel Müdürlüğünden temin edilen kayaklarla İlimizde kayak şubesi kurulmuştur.


Nitekim 1940 yılında Federasyondan temin edilen kayaklarla iştirak edilen ve Erzurum da yapılan kayak yarışmalarında İlimiz sporcuları takım halinde 1.olmuşlardır.

1932 yılında Gümüşhane nin Yayla dere köyünde doğan, yukarıda bahsettiğim gibi 107 defa (kendi ifadesine göre 119 kez) milli olan ve ulaşılması güç bir rekora ulaşan Muzaffer DEMİRHAN Gümüşhane de ve Türkiye de kayağın simgesi haline gelmiştir, 12 yaşında iken Gümüşhane Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Nadir ÜLKܒnün teşvik ve yönetiminde kayağa başlamış ve henüz 16 yaşında iken milli formayı giymiştir.

1948-1968 yılları arasında 20 yıl boyunca milli formayı sırtından hiç çıkarmadan (1948-1952-1960-1964) kış olimpiyatlarında, Balkanlarda ve dünya şampiyonlarında  Türkiye yi başarıyla  temsil etmiştir.Gümüşhane’nin mütevazi ve efendi, karlı dağların deli dolu çocuğu Muzaffer DEMİRHAN olimpiyatlarda 25. lik, 1952 de (İtalya nın Koride şehrinde) 28.lik, 1956 da Avusturya’nın İşburk şehrinde inişlerde ferdi 32.lik, büyük slalom da ise 40.lık, Balkanlarda yapılan yarışlarda  1. ve 2.lik, Polonya nın Zekapane kış sporları merkezinde yapılan devlet demir yolları milli takımlar dünya şampiyonasında   da dünya 5.liğini, Uludağ’da uluslar arası şampiyonluğunu ülkemize kazandırmıştır.

Gümüşhanenin bağrından çıkan bu ünlü sporcu, Gümüşhane de kayak sporunun bir simgesi olarak halkın gönlünde taht kurmuştur.

Muzaffer DEMİRHAN sadece milli bir kayakçı olmakla kalmamış, kardeşini, iki oğlunu bir çok Gümüşhane’li genci milli takım seviyesinde yetiştirmiştir.

Demirhanlar kayakta bir ekol oluşturmuşlardır.Demirhan ın yetiştirdiği sporcuların bir çoğu bugün Uludağ’da kayak öğretmenliği  yapmaktadırlar.

Oğlu Göksay DEMİRHAN ise halen milli takımın as elemanıdır.Yurtiçi ve uluslar arası yarışmalarda başarıl dereceler elde etmektedir.16-28 Şubat 1988 de Kanada’nın Kalgari kasabasında yapılan 15.kış olimpiyatlarına katılan Göksan DEMİRHAN milli takımda ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

Muzaffer DEMİRHAN’la başlayan mazisi çok renkli ve engin olan Gümüşhane kayağı Zigana dağı Gümüşkayak merkezinin 1987 yılında hizmete girmesiyle son yıllarda yeniden ve hızla gelişmeye başladı.Zigana’larda kayak gösterileri  ilk kez 17 mart 1968 tarihinde zamanın Valisi Sayın Münir GÜNEY beyefendi tarafından zigana dağı gümüşkayak ve atıcılık bayramı adı altında düzenlendi.İlimizde başka çevre İl ve İlçelerden de büyük ilgi gördü.Çok sayıda halk gösterileri izlemek üzere ziganalara tırmandı.23 Mart 1969 yılında Vali Sayın M.Naci KINACI tarafından tekrar edildi ise de, sonraki yıllarda devam ettirilemedi.

Aradan geçen 20 yıllık süre zarfında kayak eğitimi giderek azaldı ve yok olma sınırına yaklaştı.Ancak 1987 yılında zigana dağının geçidinde dağın kuzeye bakan yamaçlarındaki kayak pistleri üzerine inşa edilen 700 m. Lift boyuna ve saatte 843 kişi taşıma kapasitesine sahip 300 beygir gücündeki dizel motorla çalışan teleksi tesisi bu ana sporumuzu yeniden atılıma geçirdi.50 takım eğitim kayağı ile her kış halka ve gençlere kayak yaptırma ve kayak sporunun tanıtma imkanımız doğdu.Kış sporları dağcılık, atıcılık ve avcılık, yayla ve yaz turizmi .için çok üstün tabi zenginliklere sahip zigana dagları ve gümüşkayak merkezimizde şu anda 16 yataklı bir kamp binamız mevcut olup, 30 yataklı bir binanın inşaatı da devam etmektedir.Gümüşkayak merkezimizde son üç yıl içinde 10-16 yaş grubundan 30 müsabık sporcu yetişmiştir.

Zigana Dağı Gümüş Kayak Merkezi

Kültür ve Turizm Bakanlığı adına Turizm Bankasınca görevlendirilen bir heyete 1987 yılında hazırlattırılan “Ülkemizdeki Kış Sporları Merkezleri Turizm yatırım Alanları” kitapçığının 99. sayfasında henüz planı yapılmamış fakat kayak merkezi olabilecek nitelikte  bulunup, öncelikle ele alınabilecekler listesinde gösterilen, Gümüşhane ziğana  dağı Gümüşkayak  merkezinin Turizm ve kış sporları yönünden ele alınıp ivedi olarak mastır planının hazırlanması ve vakit geçirilmeden alt yapı tesislerine başlanması gerekmektedir.

Gümüşhane mizin turizm ve kış  sporları açısından yüzünü güldürecek önemli bir proje olan Zigana dağı Gümüşkayak merkezi sadece İlimize değil, yurdumuzda kayak merkezi olmayan tek bölge özelliğini muhafaza eden Doğu Karadeniz sahil şeridinin Samsun dan itibaren tamamına hitap edecektir.

Dünyada bir eşi ve benzeri olmayan çok ayrı özelliklere sahip Ziganaların (Yayla-dağ ve Av Turizm-Kampcılık-Dağcılık-Kayak ve Çim Kayagı” tam kapasite ile değerlendirilebilmesi için gerekirse, Yapı-İşlet Devret Modeli devreye sokularak yerli yada yabancı turizm yatırımcılarına ihale edilerek, günümüzde dünyadaki benzeri kış sporları merkezlerinde kullanılan mekanik tesisler  ve teknolojik ziganalara getirilmelidir.Gerekirse bu firmalar devlet tarafından ucuz ve uzun vadeli kredilerde desteklenmelidir.Ziganalar günümüzün teknolojik imkanlarıyla mekanik ve sosyal tesisleriyle donatılırsa değil Türkiye’nin Avrupa’nın beklide dünyanın sayılı turizm ve Spor merkezlerinden biri olmaya namzettir.Yukarıda saydığımız özelliklerin çeşitliliği ve zenginliği sadece ve sadece ziganalarda vardır.(Adalet bakanımız Sayın Mahmut Oltan SUNGURLU’nun yakın ilgi ve takipleri ile zigana dağı Gümüşkayak merkezinin, kadırga yaylasının, karaca damlataş mağarasının  ve cami boğazı yaylasının (Sultan Murat Camii) turistik alanlar statüsüne kavuşturulması için Turizm Bakanlığınca (29.31 Mayıs 1990 tarihleri arasında) gerekli incelemeler yaptırılmış ve çalışmaları başlanmıştır.Bu hayırlı girişimlerin netice vereceğine inancımız tamdır)


Ziganalarda Çim Kayağı

Çim kayağı dünyada yeni gelişme gösteren bir spor dalıdır.Bu sporun yapılabilmesi için en önemli unsur çimdir.Yurdumuzda ilk defa Bursa’da  suni, ekme çim üzerinde yapılmaya başlanmıştır.Suni çim ise çok erken bozulmaktadır.Ziganaların çim pistleri ve alanları hem sayıca, hem meyil olarak, hem de kalite olarak çim kayağı için son derece elverişlidir.Kayak federasyonu yetkililerine ve halen yurdumuzda çim kayağı yapan Bursa D.S.İ. Nilüfer Spor kulübü yetkililerine 1989 yılında ziganalarda davet ederek yaptırdığım incelemede de uygun görüşle rapor verilmiştir.Nitekim Bursa D.S.İ. Bölge Müdürü ve Türkiye kayak ve buz sporları federasyonu üyesi Erdem SAKER beyle spor şurasında yaptığım görüşmede D.S.İ. 223.Şube müdürlüğüne (Gümüşhane Şubesine) verilmek üzere 40 çift çim kayagını Trabzon Bölgesinde göndereceğini ifade etmişlerdir.1990 yılında ilk çim kayagı kampını açmak için girişimlerimiz devam etmektedir. Ziganalar çim örtüsü ve çim kayağı ile de dünyadaki emsallerinden üstün görünmektedir.

Su Kayağı

Kürtün Barajı Uluslararası Su Sporları


İlimizde Uluslar arası katılımlarla su sporları yarışmaları düzenlenmektedir. İlki bu yıl gerçekleştirilen yarışmalarda Gümüşhane 11. Uluslararası Kuşburnu-Pestil, Su Sporları ve Yayla Şenlikleri festivalinin 5. gününde, Kürtün Uluslar arası Su Sporları yarışmalarına Türkiye Su Kayağı Milli Takımı, Jet-ski Milli Takımı, Deniz Harp Okulu Su Kayağı Gösteri Timi, ABD, Almanya, Hollanda, İsviçre, Yunanistan su kayağı milli takımlarının sporcuları katıldı.Yarışmalar öncesi yerli ve yabancı sporcular tarafından yelken , jet ski ve akrobasi hareketleri gösterimi sergilendi.Su kayağı,  Slalom, Jet ski, Wake board, Bareffot, Yelken dallarında yapılan yarışmalarda  sporculara ödülleri verildi

GÜMÜŞHANESPOR

KURULUŞU : Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan İlimizin tek profesyonel futbol takımı olan Gümüşhanespor, 1984 yılında Gümüşhanespor adıyla kurulmuştur. 1997-98 Futbol Sezonu Gümüşhanespor Kulübünün tarihindeki en parlak sezon olarak anılmaktadır. Çünkü bu sezonda 2.lige çıkma başarısını göstermiştir. ayrıca Türkiye kupasında aynı sezon içinde eşleştiği Aydınspor, Erzincanspor Orduspor, Erzurumspor ve Kartalspor gibi kendi gruplarının en iyilerini eleme başarısı gösterip altıncı turda tarihinde karşılaşacağı ilk 1. Lig takımı Kocaelispor ile eşleşerek, bir 1.Lig takımını hemşerilerimize izlettirme başarısını göstermiştir. Bu dönem içerisinde Gümüşhanespor haklı olarak tüm spor kamuoyunun, yazılı ve görsel basının gündemine oturmuş ve kendisinden övgüyle söz ettirmiştir.

2000-2001 Futbol Sezonunda 2.Ligde yaptığı mücadele sonucu Ligi 2. sırada tamamlayarak 2.Lig A Kategorisine çıkma başarısını göstermiştir. Bu durum 2 yıl içinde takıma 2 şampiyonluk getirerek İl içi ve İl dışında yaşayan tüm hemşerilerimizin haklı olarak sevinmelerine ve takımları ile onurlanmalarına sebep olmuştur.

BAŞKANLAR: Yusuf ÖZER (1994), Ercan ÇİMEN (1994-95), Naim AĞAÇ (1995-96-97-98-99), Mustafa AKBULUT (1999), Mustafa CANLI (1999-....)

Arkadaşına Gönder
[1]
 
Üyelik
Kullanıcı : 
Şifre : 
Güvenlik : 754521             
Güvenlik : 
Hatırla :   

  
 
Kayan Yazı
Sitemize köşe yazarları bolumu ekledık bu bolumde kendıne guvenen dostalrımızada yer vereceğız bilgi ve şartlar için yönetimden bilgi aliniz

www.salyazi.com artık sizlerin hizmetinizde sitemize destek olunuz.
Sitemize elinizde bulunan Beldemiz ile ilgili resimler ve envarterlerı ulaştırabaılırsınız

Sayın Salyazılılar Sitemizde KAN BANKASI bolumu açıldı lutfen bilgileriniz eksıksız ve tam gırın belkı bir gun bizde ıhtıyaç duyarız(ALLAH inşallah kımseye ıhtıyac duyurmasın)

 
Köşe Yazıları

Mehmet TALÜ

ramazan ayi eglence degildir

ŞÖHÜP DOĞAN

Yârdim gönüllüleri arasındakı hemşerimiz

Yazmak istersen buyur


 
Çocuklar İçin

 
Yerel reklam
omer

Adres:
Tel:


MENZİL İNŞAAT
MENZİL İNŞAAT SİZLER İÇİN YAPIYORUZ HAYALLERİNİZİ İNŞAA EDİYORUZ
Adres: KAĞİTHANE
Tel: 532 281 60 66


MENZİL PETROL
WeB: www.menzilpetrol.com Email: menzilpetrol@menzilpetrol.com
Adres: Battal gazi mah.Bosna bulvarı no:126 Sultanbeylı / İST
Tel: 0216 592 66 27-0216 592 66 83-0216 592 66 84-Fax: 0216 592 66 28


 
Salyazi Reklam

Sizi de Dünya
Aleme Reklam Edelim
 
İstatistikler
 
Takvim
« Kas Aralık
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Tarihte 4 Aralık günü 0 olay var, Detaylar..
 
Destekleyenler
www.kurtun.co ( 1797 )
www.gumusfm.c ( 1936 )
Kabaktepe Köy ( 1898 )
Koca Yokuş Kö ( 1668 )
Kurtun ilçesi ( 2044 )
POSUS M ( 2100 )
SalyaziFM ( 1961 )
salyaziliali ( 1971 )
Kurtunun sesi ( 1823 )
afyon/ekinhis ( 1587 )
harmancik köy ( 1774 )
oylumdere/Dan ( 1530 )
G.hane haber ( 1971 )
salyazi derne ( 1785 )
salyazibeldes ( 1753 )
Site Ekle
Kodu Al
Tüm Siteler
 
"Bu site Salyazı Beldesıne Adanmıştır Sitemiz herhangi bir kurum ve kuruluşa bağlı degil ve tamamen kişisel bir web sitesidir"
Site Kurucusu ŞÖHÖP DOĞAN Tasarim Destek Öz Kurtunlu Mesut ŞEN Site Sponsorumuz ..::Menzil Petrol::.. Eyüp / Zekai DOĞAN

salyazı © 2002 Aspsitem Sohop Doğan
Bu sayfa: 29,60 saniyede yorumlandı.
   
hermes messenger handbags, cheap celine bags, replica designer bags, canada goose outlet, canada goose outlet toronto factory www.eranimation.com Canada Goose MEN VEST cheap louis vuitton Moncler Pas Cher rolex Hot Canada Goose moncler soldes homme hermes women bag replica celine outlet prada bags online canada goose jacket outlet celine outlet canada goose kensington parka prada handbags cheap hermes bag kelly trong>Canada Goose Jackets